Ankastre Nereden Alınmalı?

Yazar: esra 15/09/2014 0 Yorum Ankastre,Yeni Ürünler,

 Ankastre Nereden Alınmalı?

Yeni ev için ya da solo ürünleri ankastre ürünler ile yenilerken sorduğumuz bu sorunun cevabına bir bakalım!

Soruya cevap verirken sektörde 23 yıllık tecrübeye sahip olduğumuzu belirtmek isteriz...

Önce bir yanılgıyı ortadan kaldıralım. Özellikle yeni mutfak yaptıranlar için önemli bir detay; Önce ankastre ürünler seçilir daha sonra mutfak tasarlanır! Arada çok ince bir çizgi olmakla birlikte, önce mutfak yaptırmak daha sonra istediğiniz ankastre ürüne seçmenize engel olacaktır.

Şimdi gelelim asıl soruya. Ankastre set ve ürünler nereden alınmalı? İnternet ve mağazalar 2 ayrı mecradır. Genel olarak müşteriler bu ikisini de kullanıyorlar. Ancak sürekli olarak yanlış yapılan bir husus var oda; ürünleri mağazadan inceleyip, internet üzerinden sipariş vermek. Bu aşamada müşteriler alışveriş sonrası muhatap bulma ihtiyaçlarını her zaman gözardı etmektedir...

Unutmayın ki, tek kullanımlık ve küçük ebatlı ürünler almıyorsunuz. Ayrıca ürün bedelleri yüksek sayılabilecek kategorilerdendir ankastre.

Fiyattan önce dikkat etmeniz gereken hususlarda var. Mesela, üretici firma ne kadar çok satıyor? ve ya hangi ürünleri tutuluyor? Bunun içinde tabi ki, sikayetvar.com gibi amaca yönelik harika kuruluşlar var. Konusu açılmışken şikayet okuma yöntemimin nasıl olması gerektiğine de kısaca değinelim.

Şikayetler, kişiden kişiye ve beklentiye göre farklılık gösterir. Bir çok şikayet aslında satış temsilcisinin yetersiz bilgilendirmesinden kaynaklanır. Eğer siz doğru satıcıyı bulduysanız, o zaman şikayetleri okurken üreticinin cevabına daha çok dikkat edin! Çünkü her üründe ve her markada sorun çıkabilir. Unutmayın, en çok şikayet en çok bilinen markalarda mevcuttur.

Eğer bir firma kısa süre içerisinde müşterisinin haklı şikayetine bir çözüm bulduysa, kesinlikle tercih edebilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki piyasada az bilinen markalar kendilerine yer edinebilmek için müşteri memnuniyetine çok önem vereceklerdir. Bu işin anahtarı müşteri memnuniyetidir.

Ankastre ürünler için elbette araştırma yapmak gerekir ve bu çokta kısa olmayan bir süreçtir.

Bu hususta tavsiyelerimiz;

1. Bu süreç içerisinde ne sattığını bilen satıcı ile muhatap olun ve boşa vakit kaybetmeyin.

2. Eğer imkanınız var ise, öncesinde satıcı hakkında bilgi alın.

3. Genel olarak kampanya dönemlerini önceden öğrenin ve kaçırmayın.

4. Ürün incelerken aklınıza gelen her soruyu sorun.

5. Satıcının tanıtım sonrası karar için sizi kendi halinize bırakması doğru bir karar almanız için önemlidir. Fazla baskı ve ısrarcı satıcılardan alışveriş yapmak konusunda iki kere düşünün.

6. Belkide en önemlisi satıcının size doğru ürünleri önerebilmek için sormuş olması gereken sorular. Örneğin; mutfak rengi? ölçüleri? mutfak metrekaresi vb. sorular. Bunları sormuyorlarsa eğer hedef hizmet değil, paradır uzak durun.

Daha çok madde sıralanabilir ancak bunlar en önemlileri.

Bu hususlara dikkat etmeniz memnuniyet sürenizi ve derecenizi artıracaktır. Fiyat, çok önemli bir detay olsa da iyi hizmet alabileceğiniz firmalara bir miktar daha fazla para vermekten kaçınmayın.   

Yorum Yaz