Ankastre Temizliği Nasıl Yapılır?

Yazar: seto 15/09/2014 0 Yorum Ankastre,Mutfak,Ankastre Temizliği,

Ankastre Temizliği Nasıl Yapılır?

 

 

Ankastre ürünler nasıl temizlenir? Kısa kısa tavsiyelerle bu yazıda anlatmaya çalışacağız.

 

Ankastre Davlumbazlar:

 

Öncelikle davlumbazlardan başlayalım. Temelde davlumbazların hepsi aynı sisteme sahip olduğu için basit bir anlatımla Cam veya Inox yüzey ve aliminyum kaset filtre olarak temizlik gerektirecek bölümler mevcuttur. 

Aliminyum kaset filtreyi kullanım yoğunluğunuza göre 2-3 günde bir yada haftada bir bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Dış yüzeyler için Inoxlarda mümkün olduğunca sık ama hassas temizlik ürünleri ile temizlik yapılmalıdır. Inox, aslında fırçalanmış aliminyumdur bu sebeple yoğun çözücüler ürünleri karartabilir.

Cam yüzeyler nispeten daha kolay temizlenir sık sık cam sil ile temizliği yeterli olacaktır.

Ankastre Ocaklar:

 

Ankastre ocaklarda davlumbazlar gibi Inox veya Cam olarak tercih edilmekte bu sebepten aynı temizlik önerilerine uygun olmakla birlikte. Ocakların daha çok kire maruz kaldıkları düşünülünce kullanılacak temizlik ürünlerinde alternatifleri çoğaltmak gerekmektedir.

Bu nedenle ilk olarak hem Inox'a hem de Cam ürünlere kolaylıkla uygulayabileceğiniz temizlik pastaları mevcuttur. Bu ürünlerden en kullanışlı ve ekonomik olan Universal Stone'dur Alman ürünü olan bu temizlik maddesi uygulaması kolay ve sağlıklıdır.

Özellikle işin sağlık boyutuna önem verenler için biçilmiş kaftandır.

Ankastre Fırınlar:

 

Fırınların dış yüzeyleri düşünüldüğünde Davlumbaz ve ocaklardaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz. Bunlara ek olarak iç yüzeylerde mümkün olduğunca sağlıklı olan ve doğal malzemelerden üretilmiş temizlik pastalarını kullanmalısınız. Örn: Universal Stone

Granit ve Inox Eviye Temizliği:

 

Bu kategoride, temizlik pastaları yine ilk tercihiniz olmalı ancak çok zorlu kirler için Granit eviyelerde güçlü çözücü maddeler kullanabilirsiniz. (Çok sık kullanmamaya özen gösterin.)

Ancak, Inox eviyelerde kesinlike ağır çözücüler kullanmayı aynı kararma ve bozulma durumları inox eviyelerde de meydana gelebilir.

Bunlara ek olarak müşterilerimizden gelen bir öneri olarak, Zeytinyağı ve Karbonat sirke karışımlarınıda deneyebilirsiniz.

 

Önerilerimiz umarım sizlere yardımcı olmuştur.

Ankastreon.

Yorum Yaz