Granit Eviye Özellikleri

Yazar: seto 15/09/2014 0 Yorum Ankastre,Mutfak,Ankastre Temizliği,Yeni Ürünler,

Granit Eviye Özellikleri

 

Granit eviye neden tercih edilmeli? Özellikleri nelerdir? Zayıf ve güçlü yönleri nelerdir?

 

Gelin birlikte inceleyelim.

 

Granit eviyeler, içerisinde granit tozu barındıran, içerisindeki granit miktarına göre de kalite sınıfı belli olan bir karışımdan kalıplara dökülerek elde edilir.

 

Granit doğal bir malzeme olmasından dolayı mutfak kullanım alanı olarak en uygun yerlerden biridir. Çeşit Çeşit renk, ebat ve tasarımlarda bulabileceğiniz granit eviye modelleri mutfağınıza şıklık katacaktır.

 

 

Ülkemizde de satışta olan başlıca granit eviye markaları, Schock, Blanco, Ukinox, Franke gibi üretici markalardır. Hemen hemen tamamı üretici marka olmasına rağmen Schock bir Alman markası olarak Dünya'daki neredeyse bütün granit eviye patentlerinin sahibidir.

 

   

Alman hakimiyetinde olsada sektör, ülkemizdeki rekabet durumlarına uyum sağlamış firmalar artık bütçelerimize daha uygun ürünler ile tedarik yapabilmekteler.

Granit Eviyelerin bazı belirgin olumlu ve olumsuz özelliklerinden madde madde bahsetmek gerekirse,

1- Granit eviyeler yerine konup montajı yapılana kadar çok narindir. Özellikle yanal darbelere karşı hassastır, dikkat etmek gerekir.

2- Yerine montajı yapılan eviye çok sağlam bir hale bürünür.

3- Montajını yaptırırken konunun uzmanı birisinin olmasın özen gösterilmesi gerekir.

4- Çok sağlıklıdır.

5- Açık renk granitlerde kireç lekesi problemi yaşamazsınız.

6- Uzun ömürlüdür.

7- Belirli bir kalitenin üstü tüm ürünler kolay temizlenebilir ürünlerdir. Temizlik maddelerinin çoğundan da olumsuz etkilenmezler.

 

Umarım bu yazımız bazı fikirler vermiştir ve tercihlerinizi kolaylaştırır. Bahsi geçen ürünlerden bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Mutlu Alışverişler...

Yorum Yaz